
SMST Secuplast Pierścień Plastyczny Uszczelniający Kołnierz SALTS 5cm x 3mm
Zakup z refundacją NFZ
Zrealizuj wniosek NFZZakup z dopłatą PFRON, fundacją, MOPS
Cechy produktu
- Typ wyrobu
-
wyrób medyczny
Opis produktu
Jeśli szukasz rozwiązania dla swojej stomii, które będzie łatwe do użycia, przyjazne dla skóry i zapewni odpowiednią ochronę przed przeciekaniem, Secuplast to doskonały wybór. Dzięki jego plastyczności i dopasowaniu do indywidualnych potrzeb, będziesz mogła/mógł cieszyć się aktywnym i komfortowym życiem, niezależnie od tego, jak aktywny tryb życia prowadzisz. Postaw na Secuplast i odkryj, jak wiele korzyści może przynieść Ci ten innowacyjny plastyczny pierścień uszczelniający marki SALTS.
Secuplast jest stworzony z myślą o przyjazności dla skóry. Ich skład nie powoduje podrażnień, co jest szczególnie ważne dla osób o wrażliwej skórze w okolicach stomii. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się zminimalizowanym ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznych i nieprzyjemnych uczuleń.
Ponadto, Secuplast można z powodzeniem stosować z każdym rodzajem sprzętu stomijnego. Bez względu na preferencje i wybór konkretnej marki czy modelu sprzętu, te pierścienie uszczelniające są kompatybilne z różnymi systemami, zapewniając szeroki zakres zastosowania.
Rozmiar pierścienia: 5 cm / 50 mm
Wysokość pierścienia: 3 mm
KOD: SMST


Korzyści stosowania Secuplast Pierścienia plastycznego uszczelniającego dla osoby z nieregularną skórą i częstymi wyciekami z stomii:
- Skuteczna ochrona przed wyciekami: Secuplast zapewnia doskonałą barierę, która skutecznie chroni przed przeciekaniem treści jelitowej pod płytkę stomijną. Osoba z nieregularną skórą i fałdami wokół stomii zyskuje większą pewność siebie i komfort, dzięki uniknięciu wycieków, które mogą być nie tylko nieprzyjemne, ale również stresujące w codziennym życiu.
- Łatwość modelowania: Dzięki elastycznym właściwościom Secuplast, pierścień można łatwo modelować i dopasować do indywidualnego kształtu stomii. Osoba z nieregularną stomią może dostosować go tak, aby idealnie przylegał do skóry, co minimalizuje ryzyko wycieku i dyskomfortu.
- Przyjazny dla skóry: Secuplast został zaprojektowany z myślą o osobach z wrażliwą skórą. Jego skład nie powoduje podrażnień ani reakcji alergicznych, co jest szczególnie istotne dla pacjentów, którzy borykają się z problemami skórnymi w okolicach stomii. To sprawia, że codzienna pielęgnacja jest bardziej komfortowa i bezpieczna.
- Uniwersalność zastosowania: Secuplast jest kompatybilny z różnymi rodzajami sprzętu stomijnego, co oznacza, że niezależnie od wybranego modelu płytki stomijnej, pacjent może korzystać z tych pierścieni uszczelniających. To ułatwia znalezienie optymalnego rozwiązania dla każdej osoby z nieregularnym kształtem stomii.
- Indywidualne dostosowanie: Średnica 5 cm, niski profil i łatwość modelowania pozwalają na swobodne dostosowanie Secuplast do swoich indywidualnych potrzeb. Osoba z nieregularną stomią może w pełni skorzystać z elastyczności i dopasować pierścień w taki sposób, aby zapewnił maksymalną ochronę i wygodę.
- Poprawa jakości życia: Stosowanie Secuplast może znacznie poprawić jakość życia osoby z nieregularną skórą i częstymi wyciekami z stomii. Redukcja podrażnień, eliminacja wycieków i większa pewność siebie pozwalają na bardziej aktywne i pełne życie bez niepotrzebnego stresu i obaw.
Wskazania
Stomia: Pierścień stomijny jest używany do utworzenia szczelnej i bezpiecznej uszczelki wokół stomii (otworu w brzuchu), który powstał w wyniku chirurgicznego usunięcia cewnika moczowego, jelita cienkiego lub innych narządów wewnętrznych. Stomie są stosowane w przypadku chorób jelita grubego, raka jelita grubego, chorób Crohna, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego itp.
Ochrona skóry: Pierścień stomijny pomaga ochronić skórę wokół stomii przed kontaktującymi się z nią treściami jelitowymi, co może prowadzić do podrażnień i odparzeń.
Poprawa przyczepności torebki stomijnej: Pomaga zwiększyć przyczepność torebki stomijnej do ciała pacjenta, co może zapewnić większą stabilność i komfort.
Przeciwwskazania:
Alergie i uczulenia: Osoby uczulone na składniki lub materiały użyte do produkcji pierścienia stomijnego powinny unikać jego stosowania.
Nadwrażliwość skóry: Jeśli pacjent ma nadwrażliwą skórę, która może reagować na materiały w pierścieniu stomijnym, mogą pojawić się problemy z podrażnieniami i reakcjami alergicznymi.
Nieprawidłowe wymiary lub kształt stomii: Jeśli stomia ma nieprawidłowe wymiary lub kształt, może to utrudniać prawidłowe zaaplikowanie pierścienia stomijnego, co może prowadzić do wycieków.
Infekcje skóry: Infekcje skóry w okolicach stomii mogą być przeciwwskazaniem do stosowania pierścienia stomijnego, ponieważ może to pogorszyć stan skóry.
Brak umiejętności lub wiedzy: Osoby niezdolne do właściwego stosowania pierścienia stomijnego lub nieposiadające odpowiedniej wiedzy na ten temat mogą mieć trudności w utrzymaniu stomii w dobrym stanie.

Szybka Realizacja Wniosków Refundacja NFZ możesz dokonać dzięki ofercie sklepu internetowego
Szybka wysyłka pod same drzwi Twojego domu.


Wyrób medyczny
CE - DEKLARACJA ZGODNOŚCI z unijnymi normami, które potwierdzają bezpieczeństwo i jakość produktu. Deklaracja zgodności wynika z przepisów dyrektyw Unii Europejskiej i każdy produkt wprowadzony na rynek UE powinien posiadać takie oznaczenia.
Produkt jest zarejestrowany przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych jako WYRÓB MEDYCZNY i spełnia wynikające z tego bardzo rygorystyczne normy, gwarantuje bezpieczeństwo i jakość.
UWAGA - To jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie.

Inni szukali dodatkowo
FAQ
Gdzie wpisać numer zlecania ?
Realizacja zleceń NFZ możliwa jest przez naszą stronę internetową ortomedico.pl
Warto posiadać konto, gdyż po złożeniu zamówienia zlecenie zostanie zachowane na Twoim koncie.
Wejdź w link i zarejestruj swoje zlecenie : https://ortomedico.pl/module/st_ezwm/order
Jak dobrać asortyment ?
Masz dwie możliwości:
- Dobieraj produkty bezpośrednio z kalkulatora
- Dobieraj produkty ze strony - doliczą się pod refundacje
Nie zaleca się bez potrzeby odłączać cewnika od worka do zbiórki moczu.
Worki posiadają umieszczony na dole worka kranik. W zależności od rodzaju worka należy do przekręcić lub odpiąć aby usunąć zawartość ze środka.
Podstawowe kroki :
- Podstaw basen medyczny pod worek z moczem.
- Otwórz zawór worka ( np przez przyciśnięcie, przekręcenie, zdjęcie zatyczki - w zależności od worka)
- Odprowadź zawartość z worka do basenu, nie może znajdować się w zbyt dużej odległości/wysokości aby uniknąć "pluśnięć" dookoła pojemnika
- Zdezynfekuj końcówkę odprowadzającą worka gazikiem nasączonym środkiem antyseptycznym, możesz użyć także sprayu i chusteczki
- Zaciśnij zacisk, upewniając się iż jest szczelny
- Opróżnij zawartość basenu
Jakie zasady obowiązują przy opróżnianiu i wymianie worka?
Zlecenia na wyroby stomijne oraz sprzęt stomijny wystawia:
- Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej
- Lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie medycyny rodzinnej
- Lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie pediatrii
- Lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie chirurgii ogólnej
- Lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie chirurgii dziecięcej
- Lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie chirurgii onkologicznej
- Lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie onkologii klinicznej lub chemioterapii nowotworów
- Lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie położnictwa i ginekologii
- Lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie onkologii klinicznej lub onkologii i hematologii dziecięcej
- Lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie urologii lub urologii dziecięcej
- Lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie geriatrii
- Lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie rehabilitacji lub rehabilitacji medycznej, lub rehabilitacji ogólnej, lub rehabilitacji w chorobach narządu ruchu
- Lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie chorób wewnętrznych
- Felczer ubezpieczenia zdrowotnego
- W przypadku urostomii, kolostomii i ileostomii także lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie chirurgii klatki piersiowej lub lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie ginekologii onkologicznej W przypadku kolostomii i ileostomii także lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie gastroenterologii
- W przypadku przetoki ślinowej także lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie chirurgii szczękowo-twarzowej lub lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie otolaryngologii lub otolaryngologii dziecięcej
- Lekarz spełniający wymagania do udzielania świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki paliatywnej i hospicyjnej, realizowanych w warunkach domowych, o którym mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 31d ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, w zakresie wykonywania tych świadczeń
- Pielęgniarka lub położna, o której mowa w art. 15a ust. 1 ustawy z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej Kontynuacja zlecenia przez pielęgniarkę lub położną, o której mowa w art. 15a ust. 1 i 2 ustawy z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej, przez okres do 6 miesięcy od dnia określonego w dokumentacji medycznej (dotyczy lp. 99)
Nie, zlecenie NFZ może zostać zrealizowane częściowo. Jeśli masz zlecenie na 12 miesięcy, możesz dokonać zakupu na dowolną liczbę miesięcy, jednak maksymalnie na 6 miesięcy jednorazowo.
Warto pamiętać, że po rozpoczęciu realizacji zlecenia w jednym sklepie, kolejne zakupy w ramach tego samego zlecenia możesz zrobić w innym sklepie.
Ważne! Nie można realizować części miesiąca – jeśli raz dokonasz realizacji, reszta niewykorzystanych sztuk na dany miesiąc przepada.
Jeśli zdecydujesz się na jednorazowy zakup na kilka miesięcy (np. styczeń, luty i marzec), kolejne zakupy w ramach refundacji możesz zrobić dopiero po upływie tych miesięcy.
- Realizuje zlecenie NFZ chciałabym się dowiedzieć czy Państwo wysyłajcie zamówione produkty i na jakiej zasadzie?
Przy realizacji zleceń NFZ darmowa jest możliwa wysyłka przy przedpłacie i kurier GLS o innych formach dostawy można dowiedzieć się tutaj - Zapomniałam zrealizować zlecenie z poprzedniego miesiąca czy mogę zrealizować z miesiąca poprzedniego zlecenie mimo, że się skończył ?
Niestety zlecenie można zrealizować od miesiąca w którym składa się zamówienie i max 6 miesięcy do przodu. Nie da się złozyć zamówienia na już zakończony miesiąc.
Jeśli chcesz złożyć zamówienie możesz go zrealizować w dowolnym dniu miesiąca. - Czy zlecenie wystawione przez lekarza trzeba obecnie potwierdzać w placówce NFZ ?
Nie, potwierdza automatycznie lekarz przy wystawianiu oraz sklep/apteka przy realizacji zlecenia. Nie ma konieczności udawania się do placówki NFZ. - Mam już interesujące rzeczy w koszyku, czy mogę teraz dodać nr zlecenia NFZ ?
Tak, jest taka możliwość
Witam tak jest coś takiego zatyczka do stomii stosuje się ją miedzy innymi do kąpieli czy irygacji.
Zatyczka jest jednorazowego użytku.
Produkt znaleźć można tutaj : Zatyczka 1-częściowa Conseal Alterna
Wypisywanie zlecenia
Przy zleceniach cyklicznych zlecenie lekarz może wystawić je na maksymalnie 12 miesięcy ( miesiąc wystawiania i 11 do przodu)
Dotyczy to kodów np. P.099; P.141; P.100; P.101; P.136; P.137 itd.
*Przy czym nie dotyczy to kodów P.099A oraz P.141 - nowo wyłoniona stomia. Takie zlecenie wystawiane jest jednokrotnie na okres jednego miesiąca.
Realizacja zlecenia
Pacjent nie musi realizować całego zlecenia na raz. Może wykupywać asortyment co miesiąc, lub zakupić na kilka miesięcy jednocześnie
W ciągu jednego zakupu może wykorzystać maksymalnie 6 miesięcy.
Całe zlecenie od momentu pierwszego zakupu do ostatniego miesiąca musi zostać zrealizowane w jednym miejscu ( aptece/sklepie medycznym)
Jedyna możliwość zmiana sklepu to udanie się do lekarza ( dokładnie tego, który wystawił zlecenie) i anulowanie zlecenia.
W tym momencie lekarz może wystawić nowe zlecenie, do zrealizowania w nowym miejscu
Od 1 stycznia 2023 roku zmianie uległa refundacja wyrobów stomijnych. Ustanowiono 2 zlecenia na sprzęt stomijny (P.99 worki i płytki i P.141 akcesoria) oraz osobne zlecenie (P.99.A, P.141.A) dla pacjentów nowo operowanych z podwójnym limitem. Podwyższono limity: w kolostomii i ileostomii do 450 zł ; w urostomii do 530 zł, akcesoria 120 zł w tym 20% dopłaty pacjenta. Wystawiający zlecenie będzie zlecał ryczałt lub jego część lub jego wielokrotność w przypadku pacjentów z 47ZN, 47ZND, 47DN.
Więcej informacji znajdziesz w artykule
Od 1 stycznia 2024 roku będą obowiązywały nowe zasady refundacji wyrobów stomijnych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 października 2023 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie kwoty limitu pozostają bez zmian, zmienia się natomiast udział pacjenta w limicie w wyrobach stomijnych dla osób dorosłych i dzieci do 18. roku życia.
Po dokładne informacje zapraszamy do artykułu
Opinie naszych klientów
Chwilowo nie możesz polubić tej opinii
Zgłoś komentarz
Zgłoszenie wysłane
Twoje zgłoszenie nie może zostać wysłane