Fraud Blocker
Jak pozbyć się zapachu moczu ludzkiego? Sprawdzone metody, by usunąć nieprzyjemny zapach uryny

Podopiecznych z dolegliwościami układu moczowego i obłożnie chorych często dotyka problem nieprzyjemnego zapachu moczu. Warto więc dowiedzieć się, jak zneutralizować zapach moczu ludzkiego. Zwykłe detergenty mogą być niewystarczające. Jak pozbyć się zapachu moczu skutecznie?

Nowe zasady refundacji od 1.12.2021- pieluchomajtki

Dlaczego mocz nieprzyjemnie pachnie?

Przykry zapach moczu często towarzyszy podopiecznym i opiekunom zarówno w domach, jak również w placówkach opiekuńczych. Problem ten dotyka przede wszystkim tych osób, które mają schorzenia układu moczowego – dochodzi u nich do niekontrolowanego popuszczania moczu. Również kłopot ten pojawia się u obłożnie chorych, którzy nie mogą samodzielnie załatwiać swoich potrzeb.

Za zapach uryny odpowiedzialne są bakterie. W trakcie namnażania powodują powstanie przykrego aromatu. Niestety, bywa on trudny do usunięcia, zwłaszcza wtedy, gdy mocz wniknie w pościel, materac.

Nietypowy zapach może też alarmować o rozwijających się dolegliwościach – infekcjach dróg moczowych, kwasicy ketonowej w przebiegu cukrzycy, hiperglikemii – podwyższonym poziomie cukru, zaburzeniach pracy trzustki, wątroby. Intensywny zapach może także świadczyć o niewystarczającym nawodnieniu organizmu.

Jak usunąć zapach moczu ludzkiego?

Gdy problem już się pojawił, warto dowiedzieć się, jak usunąć zapach moczu ludzkiego tak, aby nie utrzymywał się na nawierzchni i w pomieszczeniu. Zwykłe płyny do czyszczenia to często za mało – są zbyt słabe, aby skutecznie pozbyć się nieprzyjemnego aromatu.

Istnieje wiele domowych sposobów na zneutralizowanie zapachu uryny, na przykład można zastosować sok z cytryny, wodę utlenioną albo sodę oczyszczoną. Do wyboru są także profesjonalne preparaty przeznaczone do usuwania plam z moczu oraz innych zabrudzeń organicznych (kał, krew, wymiociny).

Najlepsze efekty w usuwaniu zapachu moczu zapewniają profesjonalne środki czystości, które powszechnie używane są w szpitalach, hospicjach, Domach Pomocy Społecznej. Można także zakupić je do domu. Polecamy następujące środki:

1. Urine Free – Neutralizator zapachu moczu
2. Neutralizator zapachów 500ml

Usuwanie plam i zapachu z moczu – krok po kroku:

1. Zabezpieczenie dłoni rękawiczkami gumowymi.
2. Przemycie zanieczyszczonej powierzchni zimną wodą – pozwala to na rozcieńczenie moczu, co pomaga w jego usunięciu.
3. Odciśnięcie nadmiaru wody z użyciem papierowego ręcznika.
4. Naniesienie wybranego preparatu na plamę.
5. Powtarzanie czynności aż do momentu, w którym plama i zapach znikną.

Ważna odpowiednia pielęgnacja chorego

W przypadku osób mających problemy z popuszczaniem moczu ważna jest właściwa pielęgnacja. Stosowanie dopasowanych majtek ochronnych i pieluchomajtek refundacja, ich częste zmienianie oraz codzienna higiena podopiecznego redukują ryzyko powstawania zapachów.

Przykry zapach uryny może być przyczyną pogorszenia samopoczucia chorego – warto więc pamiętać o tym, by zapobiegać plamom z moczu, a wtedy, gdy już się pojawią, skutecznie je usuwać.

Produkty powiązane

iD Pants Normal majtki...
Refundacja NFZ

iD Pants Normal majtki chłonne na nietrzymanie moczu

32,90 zł

2.35zł / 1 szt.

Dostępność:

Wysyłka w 48h

Treści zawarte w serwisie ortomedico.pl mają wyłącznie cel informacyjny, edukacyjny. Nie zastępują one konsultacji użytkownika ze specjalistą. Każdą kwestię opisaną w naszym serwisie należy skonsultować ze specjalistą. W artykule mogły zostać wymienione produkty medyczne. Dla bezpieczeństwa używaj je zgodnie z instrukcją i etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż wyroby medyczne, o których możemy wspominać mogą nie być odpowiednie dla Ciebie. Artykuł ma wyłącznie cel informacyjny i nie zastępuje profesjonalnej porady medycznej. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

Loading...