Fraud Blocker
Jak radzić sobie na co dzień z nietrzymaniem moczu?

Nowe zasady refundacji od 1.12.2021- pieluchomajtki

Problem nietrzymania moczu dotyka wiele osób. Dotyczy on głównie osób starszych, ale dotyka coraz młodsze osoby, niezależnie od wieku. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być wiele czynników typu schorzenia o podłożu metabolicznym, menopauza, niektóre operacje, choroby neurologiczne, przerost prostaty, ciąża. Niezależnie od tego co jest powodem nietrzymania moczu i jaki jest jego stopień, warto sięgnąć po specjalne środki higieniczne. Do wyboru mamy różne wkładki, podpaski, pieluchy, pampersy czy pieluchomajtki. Dzięki nim codzienne funkcjonowanie staje się łatwiejsze, wygodniejsze i mniej wstydliwe.

Wstydliwy problem

Dla wielu osób, szczególnie pań, nietrzymanie moczu jest bardzo krępującym problemem. Wyróżnić można trzy stopnie zaawansowania tej przypadłości. O stopniu lekkim mówimy, gdy dochodzi do przepuszczania kilku kropli moczu. Jeśli jednak pojawia się większa jego ilość po wysiłku, określa się stopień średni. Przy niekontrolowanym oddawaniu moczu mamy do czynienia ze stopniem ciężkim. Zgodnie z trzystopniową skalą można dobrać odpowiednie środki higieniczne, które zwiększą komfort życia pacjenta. Do wyboru mamy wkładki na nietrzymanie moczu anatomiczne, które przykleja się do bielizny. Są one w stanie pochłonąć niewielką ilość moczu. Jeśli wkładki higieniczne są niewystarczające, można sięgnąć po podpaski na nietrzymanie moczu, które są dużo bardziej chłonne. Zamiast bielizny można zastosować inne rozwiązania w postaci pieluch i pampersów dla dorosłych. Kupić można też pieluchomajtki dla dorosłych, które są niezwykle wygodne w użyciu, stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnej bielizny z wkładką.

Istotne podczas wybierania tego typu środków higienicznych jest to, aby miały one odpowiednią chłonność i były dopasowane do stopnia nietrzymania moczu. Uwagę powinno się zwrócić także na kwestię pochłaniania przykrej woni. Nawet kształt anatomiczny wkładek czy podpasek ma znaczenie i wpływ na komfort użytkowania. Podpaski na nietrzymanie oczu różnią się od tych tradycyjnych – dużo lepiej chłoną i neutralizują zapachy. Niezależnie od tego czy wybierzemy wkładki higieniczne czy podpaski na nietrzymanie moczu, powinny one być wykonane z naturalnych materiałów, o neutralnym pH dla skóry. Wystrzegać się powinno produktów zapachowych, które zawierają chemiczne dodatki.

Co jeszcze warto wiedzieć?

W sprzedaży dostępne są środki higieniczne na nietrzymanie moczu zarówno w wersji dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Trzeba mieć to na uwadze przy ich wyborze. W obu przypadkach można mówić o tej samej funkcjonalności. Różnice dotyczą kształtu, który jest dopasowany do budowy anatomicznej krocza w zależności od płci użytkownika. Jeśli pacjent jest aktywny fizycznie, to dużo praktyczniejsze okazują się być pieluchomajtki. To samo dotyczy osób borykających się ze średnim i ciężkim stopniem nietrzymania moczu. Kluczowe jest to, aby dostosować właściwy rozmiar takich pieluchomajtek. W przeciwnym razie będą sprawiały dyskomfort i nie spełnią należycie swojej funkcji. Zbyt małe pieluchomajtki przyczynią się do powstawania otarć, a w tych za dużych mocz może wypłynąć, zanim zostanie wchłonięty. Do wyboru mamy zarówno modele jednorazowe, jak i te wielokrotnego użytku.

Sprawdź jak radzić sobie z nietrzymaniem moczu przy pożyciu intymnym.

Produkty powiązane

iD Slip Super...
Refundacja NFZ

iD Slip Super pieluchomajtki dla seniora rzepy

34,58 zł

Dostępność:

Wysyłka w 48h
MoliCare Premium Mobile 5K...
Refundacja NFZ

MoliCare Premium Mobile 5K majtki chłonne na NTM

97,50 zł

Dostępność:

Wysyłka w 48h
Seni Active Normal majtki...
Refundacja NFZ

Seni Active Normal majtki chłonne dla seniora

29,40 zł

Dostępność:

Ostatnie sztuki w magazynie
Loading...