darmowa dostawa | szybka realizacja | bezpłatna pomoc

Uwaga! Z uwagi na prace serwisowe, mogą wystąpić problemy z wyliczeniem refundacji. W razie problemów zachęcamy do składania zamówień telefonicznych. Za utrudnienia przepraszamy. Robimy wszystko, aby udoskonalić proces realizacji zleceń NFZ.

nfz

Realizacja zleceń za marzec możliwa tylko do 31.03.2021, 23:59

info@ortomedico.pl

Jak radzić sobie z nietrzymaniem moczu przy pożyciu intymnym?

Zrealizuj wniosek na wyroby chłonne

 

Nowe zasady refundacji od 1.12.2021- pieluchomajtki

Kłopoty z niekontrolowanym oddawaniem moczu w trakcie stosunku płciowego są znacznie powszechniejszym problemem niż by się to mogło wydawać. Dolegliwość ta dotyka kobiet w różnym wieku i może prowadzić do dużych problemów z samooceną i ogólną chęcią do współżycia z partnerem.

Nietrzymanie moczu podczas stosunku – co robić?

Na szczęście, istnieje kilka rozwiązań, które pozwalają uniknąć kłopotliwych sytuacji w łóżku. Popuszczanie moczu podczas stosunku może zmniejszyć się, jeśli będziesz pamiętać o tym, aby wcześniej opróżnić pęcherz: to znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia nietrzymania moczu. Warto również unikać takich napojów jak piwo, kawa czy herbata – wykazują one działanie silnie moczopędne i mogą nasilać dolegliwości.

Jeśli zdarza Ci się popuścić mocz podczas stosunku, wypróbuj również z partnerem inne pozycje seksualne. Choć u osób, które nie cierpią na żadne problemy związane z pęcherzem, ułożenie w trakcie stosunku nie ma dużego znaczenia, w przypadku rozmaitych schorzeń układu moczowego – nadmierny nacisk na cewkę moczową oraz pęcherz może prowadzić do kłopotliwych problemów.

Dobrze jest również pamiętać o regularnych ćwiczeniach mięśni dna miednicy – szczególnie jeśli rodziłaś dzieci. Regularne treningi w tym obrębie prowadzą nie tylko do zmniejszenia kłopotów z popuszczaniem moczu, ale również intensyfikują przyjemność, jaką zapewnia orgazm. Dlatego też warto codziennie, kilka razy dziennie napinać mięśnie Kegla, zapewniając sobie nie tylko lepsze trzymanie oczu, ale również większą przyjemność.

Przeczytaj jak wzmocnić mięśnie Kegla u mężczyzn.

Zrealizuj wniosek na wyroby chłonne

Treści zawarte w serwisie ortomedico.pl mają wyłącznie cel informacyjny, edukacyjny. Nie zastępują one konsultacji użytkownika z lekarzem. Każdą kwestię opisaną w naszym serwisie należy skonsultować z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

Telefoniczna realizacja zlecenia NFZ