Fraud Blocker

Masz problemy z nietrzymaniem moczu i wkrótce czeka Cię dłuższa podróż? Dla wielu osób z inkontynencją może być to bardzo stresująca sytuacja. Na szczęście, istnieje szereg sposobów, by zadbać o swój komfort nawet podczas długich lotów lub jazdy samochodem. Zobacz, w jaki sposób przygotować się do podróży, aby przebiegła bez problemów!

1. Zaplanuj podróż

Swoje podróżowanie z nietrzymaniem moczu najlepiej rozpocząć od odpowiedniego zaplanowania wyjazdu.

Przykładowo, gdy planujesz lot albo dojazd kolejami, podczas wyboru miejsc zarezerwuj to, które znajduje się blisko toalety, aby mieć do niej łatwy dostęp. Z kolei wtedy, gdy zamierzasz podróżować samochodem osobowym, zaplanuj trasę dojazdu tak, aby bez problemów skorzystać z przerwy na pójście do toalety.

2. Zastosuj wyroby chłonne

Używanie wyrobów chłonnych w przypadku nietrzymania moczu jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Pochłaniają wilgoć i zapobiegają pojawianiu się nieprzyjemnych zapachów i dzięki temu gwarantują codzienny komfort, nawet przy nasilonej inkontynencji. Dodatkowo są bardzo dyskretne – nie odznaczają się pod ubraniami i nie szeleszczą, więc są praktycznie niewidoczne.

W sprzedaży można znaleźć różne rodzaje wyrobów chłonnych, takich jak wkładki urologiczne dla kobiet i mężczyzn czy majtki chłonne zakładane jak zwykła bielizna. Różne rozmiary i poziomy chłonności umożliwiają ich indywidualne dopasowanie.

3. Zadbaj o nawodnienie

Nie rezygnuj z nawodnienia, ponieważ ma ono bardzo duże znaczenie dla stanu zdrowia. Niewystarczające nawodnienie może również prowadzić do podrażnienia pęcherza i zaostrzenia objawów. Najlepiej wybieraj wodę niegazowaną albo herbatki ziołowe.

Jeśli zastanawiasz się, jak radzić sobie z nietrzymaniem moczu w podróży, pamiętaj o tym, że niektóre napoje i pokarmy mogą nasilać objawy inkontynencji. Zaliczane są do nich:
• Kawa,
• Mocna herbata,
• Alkohol,
• Napoje z cytrusami,
• Pikantne dania.

4. Korzystaj z przerw na toaletę

Zaplanuj swoją podróż tak, aby korzystać z toalety co 2-3 godziny lub częściej, według swoich potrzeb. Systematyczne opróżnianie pęcherza pozwoli zmniejszyć ryzyko nadmiernego, niekontrolowanego wycieku moczu.

5. Unikaj dźwigania ciężkich toreb

To bardzo ważna porada dla osób z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Podnoszenie ciężarów może bowiem nasilać jego objawy, ponieważ zwiększa ciśnienie wewnątrz jamy brzusznej.

Zamiast torby na ramię lub plecaka wybieraj wygodną walizkę na kółkach, która będzie prostsza w przenoszeniu i nie będzie przyczyniała się do nasilenia objawów inkontynencji.

6. Włóż wygodne ubranie

Na czas podróży najlepiej założyć komfortowe ubrania, które będą przewiewne i nie będą powodowały ucisku okolicy pęcherza.

Doskonale sprawdzi się bawełniana bielizna oraz spodnie na gumce, które będą wygodne w pasie i nie będą nasilały dyskomfortu nawet podczas dłuższych lotów lub dojazdów.

7. Zacznij trening mięśni Kegla i trening pęcherza

Treningi mięśni dna miednicy, czyli mięśni Kegla oraz treningi pęcherza mogą zmniejszyć objawy nietrzymania moczu.

Ćwiczenia tego typu należy wykonywać systematycznie, najlepiej każdego dnia, dzięki czemu już po paru tygodniach lub miesiącach będzie można zauważyć pierwsze rezultaty.

Produkty powiązane

Treści zawarte w serwisie ortomedico.pl mają wyłącznie cel informacyjny, edukacyjny. Nie zastępują one konsultacji użytkownika ze specjalistą. Każdą kwestię opisaną w naszym serwisie należy skonsultować ze specjalistą. W artykule mogły zostać wymienione produkty medyczne. Dla bezpieczeństwa używaj je zgodnie z instrukcją i etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż wyroby medyczne, o których możemy wspominać mogą nie być odpowiednie dla Ciebie. Artykuł ma wyłącznie cel informacyjny i nie zastępuje profesjonalnej porady medycznej. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

Loading...