Fraud Blocker

Dla osoby leżącej

Mycie osoby leżącej – krok po kroku

Codzienna higiena jest bardzo ważna także w przypadku osób obłożnie chorych. Osoby leżące, które nie mogą zadbać o siebie samodzielnie, wymagają wtedy odpowiedniej pomocy. Mycie osoby leżącej może być jednak krępujące nie tylko dla niej, lecz również dla opiekuna.

Jak postępować w przypadku odleżyn lub odparzeń ?

Osoby leżące, czy też o ograniczonej sprawności często posiadają problemy z odleżynami lub odparzeniami. Są to niezwykle dokuczliwe, a zarazem bolesne dolegliwości.

Zapobieganie odleżynom – jak stworzyć plan profilaktyki przeciwodleżynowej?

Profilaktyka przeciwodleżynowa jest bardzo ważna dla osób przebywających przez długi czas w pozycji leżącej. W jaki sposób zapobiegać odleżynom u unieruchomionych pacjentów?

Materac przeciwodleżynowy – kiedy warto go stosować? Wskazania, rodzaje, refundacja NFZ

Odleżyny są poważnym problemem dla osób leżących. Powstają one na skutek nadmiernego nacisku oraz niedotlenienia skóry i mogą prowadzić do martwicy. 

Co to są odleżyny? Zapobieganie, leczenie, najczęstsze miejsca występowania

Pojęcie „odleżyny” często wywołuje grozę i przerażenie. Jest kojarzone z cierpieniem i wielomiesięcznym leczeniem ran, które – goją się bardzo powoli. Mimo że problem jest poważny, nie należy uogólniać pojęć i opierać swojej wiedzy wyłącznie na skojarzeniach. Aby lepiej zrozumieć, czym są odleżyny, należy poznać przyczyny i mechanizmy ich powstawania, a także skuteczne sposoby zapobiegania i leczenia.

Jak umyć zęby osobie leżącej? Zasady higieny jamy ustnej krok po kroku

Toaleta jamy ustnej ma bardzo duże znaczenie w przypadku osób niesamodzielnych. Jej brak może przyczynić się do powstawania poważnych dolegliwości. 

Odparzenia skóry u dorosłych: przyczyny, zapobieganie i leczenie

Najczęściej odparzenia skóry kojarzone są z niemowlętami, jednak mogą one powstawać również u osób dorosłych. Jak dochodzi do pojawienia się odparzeń? Jak można im zapobiegać? Co na odparzenia sprawdzi się najlepiej?

Odleżyny - problem którego nie możemy bagatelizować.

Odleżyny występując najczęściej u osób leżących, które nie są w stanie zmieniać często swojej pozycji. Powstają w wyniku długotrwałego ucisku, a ból im towarzyszący jest nie do zniesienia.

Odleżyny – przyczyny, klasyfikacja, opatrunki na odleżyny

Odleżyny są rodzajem ran, które pojawiają się na skórze oraz na błonach śluzowych jako skutek nadmiernego ucisku na tkanki. Na powstawanie odleżyn narażone są osoby obłożnie chore, mające trudności z samodzielnym poruszaniem się.

Loading...