Fraud Blocker
Jak postępować w przypadku odleżyn lub odparzeń ?

Osoby leżące, czy też o ograniczonej sprawności często posiadają problemy z odleżynami lub odparzeniami. Są to niezwykle dokuczliwe, a zarazem bolesne dolegliwości. Właśnie dlatego należy robić wszystko, aby nie dopuścić do ich powstania. Zastanawiasz się, co stosować na odparzenia u dorosłych? Koniecznie skorzystać z poniższych wskazówek, które mogą okazać się pomocne.

Co wywołuje odparzenia?

Odparzenia powstają zwykle na skutek długotrwałego ocierania się o siebie fałd skórnych. Bardzo często jest to zjawisko występujące u osób z nadwagą, czy też otyłych, ale nie tylko. Oczywistym jest, że zbędne kilogramy zwiększają prawdopodobieństwo pojawienia się tego typu ran. Spore zagrożenie stanowią również sztuczne materiały. Obszar skóry, który posiada kontakt z tkaninami nieprzepuszczającymi powietrza nierzadko pokrywa się odparzeniami. Omawianej dolegliwości sprzyjają również wysokie temperatury, a także wilgoć, czyli m.in. pot oraz mocz.

Czym są odleżyny ?

Niejedna osoba myli odparzenia oraz odleżyny. Trzeba jednak mieć świadomość, że są to dwie różne dolegliwości. Odleżyny wywołane są nieprzerwanym naciskiem na dany obszar ciała. Zazwyczaj wywołuje to miejscową niedokrwistość. Owe zjawisko dotyczy wszystkich warstw skóry, a ponadto może objąć nawet kość.

Jak walczyć z podrażnieniami skóry ?

Podrażnienia skóry objawiają się m.in. zaczerwienieniem, pieczeniem, swędzeniem, uczuciem ściągnięcia, czy też łuszczeniem się. Odparzenia u dorosłych krocza bardzo często są następstwem noszenia wyrobów chłonnych. W takiej sytuacji należy zadbać o jakość produktów. Pieluchy, pieluchomajtki, czy też wkładki powinny gwarantować niezakłóconą cyrkulację powietrza. Nie można również zapomnieć o konieczności doboru właściwego rozmiaru.

W sprzedaży znajdziemy także maść na odparzenia dla dorosłych. Oprócz tego należy postawić na staranną pielęgnację i higienę skóry. Dobrze jest wybierać odzież wykonaną z lekkich i przewiewnych materiałów. Nie należy bagatelizować nawet najmniejszych podrażnień.

Produkty powiązane

Treści zawarte w serwisie ortomedico.pl mają wyłącznie cel informacyjny, edukacyjny. Nie zastępują one konsultacji użytkownika ze specjalistą. Każdą kwestię opisaną w naszym serwisie należy skonsultować ze specjalistą. W artykule mogły zostać wymienione produkty medyczne. Dla bezpieczeństwa używaj je zgodnie z instrukcją i etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż wyroby medyczne, o których możemy wspominać mogą nie być odpowiednie dla Ciebie. Artykuł ma wyłącznie cel informacyjny i nie zastępuje profesjonalnej porady medycznej. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

Loading...