Fraud Blocker
Jak zmienić zlecenie NFZ?

Czy da się zmienić wystawione już zlecenie na wyroby medyczne finansowane przez NFZ? Tak, jest to możliwe. Zobacz, jak zmienić zlecenie NFZ, gdy nie można zrealizować go w tej samej aptece lub sklepie medycznym.

Kiedy konieczna jest zmiana zlecenia na wyroby medyczne?

Wyroby medyczne jak pieluchomajtki, majtki chłonne, wyroby stomijne, cewniki, wkłucia insulinowe można kupić w wielu miejscach, korzystając z refundacji Narodowego Funduszu Zdrowia umożliwiającej redukowanie ich ceny.

Sprzedaż refundowanych wyrobów medycznych prowadzona jest dzisiaj przez wiele sklepów. Można nabyć je w aptekach, ale również w sklepach medycznych, które oferują szeroki wybór produktów. Aktualnie zakup refundowanych wyrobów jest też możliwy internetowo.

Z uwagi na wytyczne NFZ wyroby medyczne w ramach jednego zlecenia powinny być zakupione w tym samym miejscu, na przykład w sklepie medycznym lub w aptece. Gdy zatem rozpoczęto realizację zlecenia w konkretnym sklepie, wtedy wszystkie wyroby powinny być wykupione właśnie w nim do zakończenia zlecenia (kolejne zlecenie mogłoby być realizowane już w innym miejscu).

Zdarza się jednak, że z różnych przyczyn nie jest to możliwe, na przykład z powodu przeprowadzki, oferowanej wysokiej ceny, złej jakości obsługi czy zamknięcia sklepu, w którym dotychczas kupowano potrzebne zaopatrzenie medyczne. Co można wtedy zrobić?

W takiej sytuacji trzeba dokonać zmiany zlecenia NFZ, ponieważ bez tego kroku, nie będzie można kontynuować go w innym sklepie medyncznym, aptece.

Jak zmienić zlecenie na wyroby medyczne NFZ?

Zmiana dotychczasowego zlecenia na wyroby medyczne nie jest skomplikowana. Jak zmienić zlecenie NFZ?

1. Kontakt z lekarzem
Pierwszym krokiem jest skontaktowanie się z lekarzem, który wystawił zlecenie medyczne.

Można udać się do lekarza osobiście, ale również zadzwonić do przychodni i poprosić o wstrzymanie dotychczasowego zlecenia oraz przygotowanie nowego.

2. Uzyskanie nowego numeru zlecenia
Lekarz po prośbie pacjenta zmienia zlecenie NFZ. Pacjent otrzymuje wtedy jego nowy 13 cyfrowy numer tzw nr zlecenia.

Poprzednie zlecenie zostaje wstrzymane i nie będzie można już z niego skorzystać. Wobec tego nie będzie można wykupić pozostałych w ramach wstrzymanego zlecenia wyrobów medycznych.

3. Zakupy w nowym sklepie
Z nowym numerem zlecenia medycznego można zrobić zakupy w innym sklepie medycznym albo aptece niż dotychczas.

Zrealizuj nowe zlecenie w sklepie Ortomedico! (darmowa dostawa, gwarancja konkurencyjnej ceny, szybka realizacja)

Warto pamiętać o tym, że możliwa jest zmiana zlecenia medycznego także wtedy, gdy dotychczas zakupy robiono w sklepie stacjonarnym, natomiast chce się skorzystać z oferty sklepu internetowego. To bardzo wygodna alternatywa.

Nasz sklep medyczny Ortomedico umożliwia realizację zleceń na wyroby medyczne z refundacją NFZ online! bez potrzeby wychodzenia z domu i dźwigania np. ciężkich kartonów pieuch.

Oferujemy szeroki wybór refundowanych wyrobów medycznych, między innymi wyroby chłonne jak majtki chłonne, pieluchomajtki, wyroby dla diabetyków korzystających z pomp insulinowych, wyroby stomijne oraz wyroby urologiczne jak cewniki.

Zrealizowanie zlecenia medycznego NFZ w naszym sklepie jest bardzo proste – wystarczy wypełnić formularz zamówienia online, a paczka z potrzebnymi wyrobami będzie szybko i za darmo dostarczona pod wskazany adres!

Co ważne pod względem wyboru miejsca realizacji to fakt posiadania szerokiego asortymentu najlepiej wszystkich dostępnych producentów na rynku, a to właśnie gwarantuje Ortomedico.pl

Treści zawarte w serwisie ortomedico.pl mają wyłącznie cel informacyjny, edukacyjny. Nie zastępują one konsultacji użytkownika ze specjalistą. Każdą kwestię opisaną w naszym serwisie należy skonsultować ze specjalistą. W artykule mogły zostać wymienione produkty medyczne. Dla bezpieczeństwa używaj je zgodnie z instrukcją i etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż wyroby medyczne, o których możemy wspominać mogą nie być odpowiednie dla Ciebie. Artykuł ma wyłącznie cel informacyjny i nie zastępuje profesjonalnej porady medycznej. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

Loading...