darmowa dostawa | szybka realizacja | bezpłatna pomoc

Uwaga! Z uwagi na prace serwisowe, mogą wystąpić problemy z wyliczeniem refundacji. W razie problemów zachęcamy do składania zamówień telefonicznych. Za utrudnienia przepraszamy. Robimy wszystko, aby udoskonalić proces realizacji zleceń NFZ.

nfz

Realizacja zleceń za marzec możliwa tylko do 31.03.2021, 23:59

info@ortomedico.pl

Jak uzyskać dofinansowanie na zakup pieluch dla dorosłych ?

Zrealizuj wniosek na wyroby chłonne

Nie każdy wie, że istnieje możliwość otrzymania dofinansowania na pampersy dla dorosłych, zestawy infuzyjne, cewniki, a także inne środki pomocnicze. Trzeba jednak pamiętać, że niezbędne jest do tego zlecenie od lekarza specjalisty. Może ono zostać wystawione również przez lekarza POZ.

Nowe zasady refundacji od 1.12.2021- pieluchomajtki

Czym jest refundacja ?

Refundacja pampersów dla dorosłych 2020 to częściowy lub całkowity zwrot kosztów zakupu przez NFZ. Dotyczy to również innych środków pomocniczych, takich jak np. podkłady, pieluchomajtki, wkłady anatomiczne, worki stomijne, cewniki, przedmioty ortopedyczne, a także wiele innych. Szczegółowy spis można znaleźć na oficjalnej stronie Ministerstwa Zdrowia.

O refundację pieluch mogą starać się osoby cierpiące na m.in. problemy z układem moczowym, niepełnosprawność, wady wrodzone, nowotwór, otępienie umysłowe, choroby układu nerwowego, schorzenia pourazowe, a także wiele innych.

Zastanawiasz się komu należą się bezpłatne pampersy? Do 100% refundacji mają prawo tylko nieliczni. W tej grupie znajdują się inwalidzi wojskowi, inwalidzi wojenni, osoby represjonowane.

Ile wynosi dofinansowanie na pieluchomajtki ?

Maksymalna refundacja (100%) wynosi 77 zł miesięcznie. W przypadku refundacji częściowej otrzymuje się 70% z limitu 90 zł, co daje kwotę 63 zł miesięcznie.

Warto wiedzieć, że dofinansowanie na pieluchy i inne wyroby chłonne udzielane jest raz na trzy miesiące. Oznacza to, że jednorazowo można wykupić 270 sztuk pampersów. Nie każdy może pozwolić sobie na taki wydatek – w takiej sytuacji najprościej jest poprosić o wystawienie trzech osobnych zleceń na każdy miesiąc.

Jak uzyskać refundację od lekarza ?

Otrzymanie refundacji na pieluchy, pieluchomajtki i inne środki pomocnicze jest bardzo proste. Wystarczy jedynie:

1. Zgłosić się do lekarza specjalisty lub POZ w celu uzyskania zlecenia.
2. Złożyć zlecenie w oddziale NFZ (nie ma konieczności osobistego stawiania się w placówkę – dokument można przesłać pocztą lub za pośrednictwem innej osoby).
3. Zaczekać na potwierdzenie wniosku przez NFZ.

Trzeba podkreślić, że zakup środków pomocniczych może odbywać się nie tylko w aptece, ale również sklepach medycznych (stacjonarnych i internetowych).

Zrealizuj wniosek na wyroby chłonne

Refundację można zrealizować w naszym serwisie ortomedico.pl

Aby zrealizować dofinansowanie NFZ na pieluchomajtki, majtki chłonne, podkłady, wkładki na nietrzymanie moczu u dorosłych oraz u dzieci, nie trzeba wychodzić z domu. Procedurę refundacji na wyroby medyczne można przeprowadzić online za pośrednictwem naszego sklepu internetowego ortomedico.pl. Poniżej prezentujemy, jak zrobić to krok po kroku.

1. Należy przejść do menu Sklep Medyczny znajdującego się na górze naszej strony internetowej i wybrać opcję „Wypełnij e-wniosek na wyroby chłonne”.
2. Na otwartej stronie internetowej należy wybrać kod refundacji – P.101.PM lub P.100.PM. Kod refundacji musi być zgodny z kodem, jaki zostały wypisany na zleceniu przez lekarza. Gdy nie wiadomo, jaki kod wybrać, należy wypełnić znajdujący się na naszej stronie formularz.
3. Należy wypisać cały formularz realizacji wniosku NFZ online, podając wszystkie wymagane dane, a także wybrać produkty.
4. Następnie należy potwierdzić zamówienie i opłacić je przez internet, na przykład szybkim przelewem.
5. Zamówienie zostanie błyskawicznie nadane z naszego sklepu medycznego ortomedico.pl.

 

Treści zawarte w serwisie ortomedico.pl mają wyłącznie cel informacyjny, edukacyjny. Nie zastępują one konsultacji użytkownika z lekarzem. Każdą kwestię opisaną w naszym serwisie należy skonsultować z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

Telefoniczna realizacja zlecenia NFZ