darmowa dostawa | szybka realizacja | bezpłatna pomoc

Uwaga! Z uwagi na prace serwisowe, mogą wystąpić problemy z wyliczeniem refundacji. W razie problemów zachęcamy do składania zamówień telefonicznych. Za utrudnienia przepraszamy. Robimy wszystko, aby udoskonalić proces realizacji zleceń NFZ.

nfz

Realizacja zleceń za marzec możliwa tylko do 31.03.2021, 23:59

info@ortomedico.pl

Kosmetyki do pielęgnacji

Wybierz sprawdzone kosmetyki pielęgnacyjne w sklepie Ortomedico! Oferujemy markowe artykuły od Seni Care, Tena i innych producentów, które skutecznie dbają o wymagającą skórę osób leżących, starszych, aby zapobiegać pojawieniu się niekorzystnych objawów dermatologicznych i łagodzić istniejące już zmiany, między innymi zapalenia, rany, odparzenia, odleżyny.

W naszej ofercie znalazły się kosmetyki do pielęgnacji, jak balsamy, w tym balsam przeciwodleżynowy, kremy, lotiony oraz olejki pielęgnacyjne do skóry. To produkty przeznaczone do całego ciała, a także do twarzy, stóp, rąk, okolic intymnych, miejsc ze zrogowaciałą, przesuszoną skórą. Zabezpieczają ją przed czynnikami zewnętrznymi, sprzyjają jej regeneracji i wykazują działanie łagodzące. Razem z nimi pielęgnacja osoby starszej leżącej staje się jeszcze łatwiejsza.

Wybierz sprawdzone kosmetyki pielęgnacyjne dostępne w sklepie Ortomedico!

Pielęgnacja skóry u osób leżących, starszych – dlaczego jest tak ważna?

Skóra jest bardzo istotnym narządem ciała człowieka, dlatego należy dbać o nią przez całe życie. Niewłaściwie pielęgnowana, może sprzyjać pojawianiu się niekorzystnych objawów – od suchości i pękania, przez infekcje bakteryjne i grzybicze, odparzenia, a skończywszy na poważnych zmianach, na przykład owrzodzeniach odleżynowych.

Wobec tego pielęgnacja osoby starszej leżącej powinna również włączać pielęgnację jej skóry – mycie oraz smarowanie odpowiednimi kosmetykami, dopasowanymi do jej potrzeb.

Jak zadbać o skórę u osób leżących, starszych?

W pielęgnacji skóry ciała i twarzy u osób, które nie mogą zadbać o siebie samodzielnie, bardzo duże znaczenie ma systematyczność oraz właściwy dobór produktów kosmetycznych.

Po oczyszczeniu skóra powinna być pokryta kosmetykami do pielęgnacji, jak krem, balsam, olejek czy lotion. Nadmiernie suche miejsca można posmarować kremem na suchą, zrogowaciałą skórę. Na podrażnienia, na przykład przy nietrzymaniu moczu, warto stosować kosmetyki ochronne z cynkiem. Gdy pojawia się ryzyko odleżyn, polecany jest balsam przeciwodleżynowy zmniejszający ryzyko ich powstania.

Realizacja zleceń NFZ

- - -
Numer zlecenia NFZ
Numer PESEL, 11 znaków
Numer telefonu, 9 znaków

Telefoniczna realizacja zlecenia NFZ