Fraud Blocker
To jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skontaktuj się ze specjalistą.

XMHDM513 Worek Jednoczęściowy Otwarty Aurum Drainable 13/60-80mm Midi Welland Z Miodem Manuka Beż z Okienkiem

Przedstawiciel : WELLAND MEDICAL POLSKA Sp. z o.o. Sp. k.
Index: P2150124
Kod refundacji: P.099, W.01

Produkt możliwy do refundacji

Rodzaj worka: Otwarty

Kolor worka: Beż z okienkiem

Produkty podobne:
Cena:
19,80 zł

Cena za 1szt. - 19.80zł

28 osób kupiło ten produkt

Ilość sztuk

Złoż zamówienie telefonicznie

Zakup z refundacją NFZ

Zrealizuj wniosek NFZ

Zakup z dopłatą PFRON, fundacją, MOPS

Porozmawiaj online z konsultantem

Porozmawiaj online z konsultantem

Zapytaj naszego konsultanta, jeśli masz wątpliwości dotyczące produktu lub finansowania zakupów.

Połącz się teraz

Opis produktu

SYSTEM JEDNOCZĘŚCIOWY AURUM® Welland Medical: Nowa Era Worków Stomijnych

Odkryj nową erę opieki nad stomią z SYSTEMEM JEDNOCZĘŚCIOWYM AURUM® od Welland Medical, który stanowi przełom w dziedzinie produktów stomijnych. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym i wykorzystaniu naturalnych składników, SYSTEM AURUM® oferuje pacjentom stomijnym nie tylko ochronę i bezpieczeństwo, ale również niezrównany komfort i dyskrecję na co dzień. Nasz innowacyjny produkt jest wynikiem intensywnych badań i rozwoju, mających na celu stworzenie worka stomijnego, który nie tylko spełnia, ale przekracza oczekiwania użytkowników, umożliwiając im aktywne i bezproblemowe życie. Z myślą o potrzebach pacjentów, połączono przyjazne dla skóry hydrokoloidy Welland Hyperflex® z certyfikowanym miodem Manuka klasy medycznej, tworząc system, który zapewnia optymalną ochronę antybakteryjną, wspiera procesy gojenia i minimalizuje ryzyko podrażnień. Troska o detale, od wyboru składników po finalny design, sprawia, że SYSTEM JEDNOCZĘŚCIOWY AURUM® jest nie tylko produktem medycznym, ale przede wszystkim wsparciem dla osób z stomią, dającym im pewność siebie i komfort w codziennym życiu.

Rozmiar: 13/60-80mm Midi

Rodzaj: Otwarty

System: Jednoczęsciowy

Kod: XMHDL513

Kolor: Bez z okienkiem

Kluczowe Korzyści worka XMHDL513 Aurum Drainable:

 • Przyjazne dla Skóry Składniki: Unikalne połączenie hydrokoloidów Welland Hyperflex® z certyfikowanym miodem Manuka klasy medycznej zapewnia ochronę antybakteryjną, wspomaga gojenie i łagodzi podrażnienia, utrzymując skórę w zdrowiu.
 • Zwiększony Komfort i Dyskrecja: Dzięki miękkiej, wodoodpornej i szybkoschnącej powłoce, SYSTEM AURUM® zapewnia wyjątkowy komfort użytkowania, minimalizując ryzyko podrażnień. Beżowe pokrycie i innowacyjny filtr Dual-Carb®i skutecznie redukują zapachy, zapewniając dyskrecję.
 • Łatwość Użycia: Innowacyjny system łatwego otwierania, higienicznego opróżniania i bezpiecznego zamykania worka, w połączeniu z zakładką Easy 2Peel, ułatwia codzienną pielęgnację i zmniejsza ryzyko podrażnień skóry.
 • Dopasowanie do Indywidualnych Potrzeb: Możliwość dobrania wielkości worka oraz precyzyjnego docięcia otworu w przylepcu do rozmiaru i kształtu stomii, co zwiększa bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Budowa warka stomijnego Welland Aurum Drainable z miodem manuka:

 • Przylepiec HyperFlex®: Nowoczesny przylepiec wykonany z materiału HyperFlex®, zawierający aż 4 hydrokoloidy. Posiada silne właściwości gojące i ochronne, zabezpieczając skórę wokół stomii przed szkodliwym działaniem treści jelitowej. Wzbogacony o leczniczy miód Manuka, zapewnia właściwości antybakteryjne, nie odparza skóry i nie powoduje alergii.
 • Filtr Dual-Carb®i: Najnowszej generacji filtr, docinany laserowo, który niweluje nieprzyjemne zapachy i zapobiega tworzeniu się tzw. poduszki gazowej (balonowaniu). Zastosowanie filtra pozwala na użytkowanie worka również przez osoby z kolostomią.
 • Pokrycie Fizelinowe: Miękkie, wodoodporne i szybko wysychające, beżowe pokrycie fizelinowe jest bardzo delikatne w kontakcie ze skórą i wygodne w użyciu. Materiał zewnętrzny szybko oddaje wilgoć, co uniemożliwia zbieranie się potu na skórze w okolicach worka stomijnego.
 • Zakładka Easy2Peel™: Wystająca zakładka, która pomaga w delikatnym odklejeniu worka od skóry, co znacząco zmniejsza podrażnienia skóry przy codziennych czynnościach pielęgnacyjnych stomii.
 • Otwór (Odpływ): Worek posiada otwór służący do opróżniania go z treści jelitowej, bez konieczności odklejania worka od skóry. To ułatwia higieniczne i skuteczne zarządzanie treścią stomijną.
 • System Łatwego Otwierania, Opróżniania i Zamykania: Innowacyjny, zintegrowany system umożliwia łatwe otwieranie, higieniczne opróżnianie i skuteczne, bezpieczne zamykanie worka, co zwiększa komfort i bezpieczeństwo użytkowania.
 • Uchylne Okienko w Woreczkach Beżowych: Umożliwia obserwację stomii i zbieranej treści bez odklejania worka od skóry, co jest szczególnie przydatne dla monitorowania stanu stomii i zapewnienia dodatkowego komfortu.
 • Podziałka do Docięcia Otworu w Przylepcu: Wyraźna podziałka pomaga precyzyjnie dociąć otwór w przylepcu odpowiednio do rozmiaru i kształtu stomii, co zmniejsza potencjalne ryzyko podciekania treści jelitowej czy podrażnienia skóry.

Dlaczego SYSTEM AURUM®?

 • Antybakteryjne Działanie Miodu Manuka: Badania potwierdzają, że miód Manuka nie tylko zabija bakterie, ale również hamuje stany zapalne i stymuluje wzrost komórek, co jest kluczowe dla utrzymania zdrowej skóry wokół stomii.
 • Zaawansowana Ochrona: Hydrokoloidy Hyperflex® zapewniają silne właściwości ochronne, zabezpieczając skórę przed szkodliwym działaniem treści jelitowej.
 • Redukcja Zapachów i Balonowania: Filtr Dual-Carb®i z teflonową membraną PTFE skutecznie eliminuje zapachy i zapobiega balonowaniu, zwiększając komfort użytkowania.
 • Wyjątkowa Wygoda: Delikatne, szybkoschnące pokrycie oraz łatwość zakładania i opróżniania worka sprawiają, że SYSTEM AURUM® jest idealnym rozwiązaniem dla osób aktywnych, pragnących żyć bez ograniczeń.
--

CE - DEKLARACJA ZGODNOŚCI z unijnymi normami, które potwierdzają bezpieczeństwo i jakość produktu. Deklaracja zgodności wynika z przepisów dyrektyw Unii Europejskiej i każdy produkt wprowadzony na rynek UE powinien posiadać takie oznaczenia.

Produkt jest zarejestrowany przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych jako WYRÓB MEDYCZNY i spełnia wynikające z tego bardzo rygorystyczne normy, gwarantuje bezpieczeństwo i jakość.

UWAGA - To jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie.

Rodzaj worka
Otwarty
Kolor worka
Beż z okienkiem
Przeznaczenie worka
Dla dorosłych
System zaopatrzenia
Jednoczęściowy
Rodzaj stomii
Ileostomia
Inne przetoki
Kolostomia
Rodzaj otworu
Do wycinania
Typ wyrobu
wyrób medyczny
Przedstawiciel
WELLAND MEDICAL POLSKA Sp. z o.o. Sp. k.
Na razie nie dodano żadnej recenzji. Zaloguj się do swojego konta aby wystawić opinię.

FAQ

Jak zrealizować zlecenie NFZ?

Gdzie wpisać numer zlecania ?

Realizacja zleceń NFZ możliwa jest przez naszą stronę internetową ortomedico.pl 

Warto posiadać konto, gdyż po złożeniu zamówienia zlecenie zostanie zachowane na Twoim koncie.

Wejdź w link i zarejestruj swoje zlecenie : https://ortomedico.pl/module/st_ezwm/order

Jak dobrać asortyment ?

Masz dwie możliwości:

 • Dobieraj produkty bezpośrednio z kalkulatora
 • Dobieraj produkty ze strony - doliczą się pod refundacje
Gdzie znajdę numer zlecenia NFZ?

Numer identyfikacyjny zlecenia jest to numer nadawany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Wystawiany jest w celu identyfikacji zlecenia na zaopatrzenie w wyroby  medyczne.

Numer ten zawiera  13 cyfr  przykładowo 1-10-00023451-12. Znajduje się on w lewym górnym rogu zlecenia na zaopatrzenie na pierwszej stronie. Podpisany jest jako unikalny numer identyfikacyjny, obok niego znajduje się kod kreskowy. 

Dowiedz się więcej w artykule : https://ortomedico.pl/blog/dofinansowania-i-refundacje-nfz/unikalny-numer-identyfikacyjny-zlecenia-nowe-zlecenia-numer-ewidencyjny-zlecenia-stare-zlecenia 

Jak często zmieniać worek stomijny?

W przypadku worków jednoczęściowych zmiana powinna być codziennie po napełnieniu. 

Kiedy używasz worków dwuczęściowych zalecany czas zmiany to 3-4 dni w zależności od potrzeb

Ważne !

Gdy dostajesz wysypki lub innych oznak uczulenia natychmiast ściągnij sprzęt stomijny, niezalenie od upłyniętego czasu. 

Dowiedz się więcej w artykule o workach stomijnych

Jak opróżnić worek do zbiórki moczu ?

Nie zaleca się bez potrzeby odłączać cewnika od worka do zbiórki moczu.

Worki posiadają umieszczony na dole worka kranik. W zależności od rodzaju worka należy do przekręcić lub odpiąć aby usunąć zawartość ze środka. 

Podstawowe kroki :

 • Podstaw basen medyczny pod worek z moczem.
 • Otwórz zawór worka ( np przez przyciśnięcie, przekręcenie, zdjęcie zatyczki - w zależności od worka)
 • Odprowadź zawartość z worka do basenu, nie może znajdować się w zbyt dużej odległości/wysokości aby uniknąć "pluśnięć" dookoła pojemnika
 • Zdezynfekuj końcówkę odprowadzającą worka gazikiem nasączonym środkiem antyseptycznym, możesz użyć także sprayu i chusteczki
 • Zaciśnij zacisk, upewniając się iż jest szczelny
 • Opróżnij zawartość basenu

Jakie zasady obowiązują przy opróżnianiu i wymianie worka?

Zapoznaj się z artykułem

Kto może wystawić zlecenie NFZ na produkty stomijne ?

Zlecenia na wyroby stomijne oraz sprzęt stomijny wystawia:

 • Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej
 • Lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie medycyny rodzinnej
 • Lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie pediatrii 
 • Lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie chirurgii ogólnej
 • Lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie chirurgii dziecięcej
 • Lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie chirurgii onkologicznej 
 • Lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie onkologii klinicznej lub chemioterapii nowotworów
 • Lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie położnictwa i ginekologii 
 • Lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie onkologii klinicznej lub onkologii i hematologii dziecięcej 
 • Lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie urologii lub urologii dziecięcej 
 • Lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie geriatrii 
 • Lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie rehabilitacji lub rehabilitacji medycznej, lub rehabilitacji ogólnej, lub rehabilitacji w chorobach narządu ruchu
 • Lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie chorób wewnętrznych 
 • Felczer ubezpieczenia zdrowotnego
 • W przypadku urostomii, kolostomii i ileostomii także lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie chirurgii klatki piersiowej lub lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie ginekologii onkologicznej W przypadku kolostomii i ileostomii także lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie gastroenterologii
 • W przypadku przetoki ślinowej także lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie chirurgii szczękowo-twarzowej lub lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie otolaryngologii lub otolaryngologii dziecięcej
 • Lekarz spełniający wymagania do udzielania świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki paliatywnej i hospicyjnej, realizowanych w warunkach domowych, o którym mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 31d ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, w zakresie wykonywania tych świadczeń
 • Pielęgniarka lub położna, o której mowa w art. 15a ust. 1 ustawy z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej Kontynuacja zlecenia przez pielęgniarkę lub położną, o której mowa w art. 15a ust. 1 i 2 ustawy z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej, przez okres do 6 miesięcy od dnia określonego w dokumentacji medycznej (dotyczy lp. 99)

Czy muszę realizować od razu całe zlecenie NFZ ?

Nie, zlecenie może zostać zrealizowane częściowo np jeśli masz zlecenie na 12 miesięcy zakup możesz dokonać na dowolną liczbę miesięcy ( jednak max 6 ) 

Kiedy rozpoczniesz zlecenie w jednym sklepie musisz je wybrać do końca w tym samum punkcie

Opcją na zmienienie sklepu jest anulowanie zlecenia u lekarza. Na ten temat dowiesz się więcej tutaj

Często zadawane pytania - realizacja wniosków NFZ
 • Realizuje zlecenie NFZ chciałabym się dowiedzieć czy Państwo wysyłajcie zamówione produkty i na jakiej zasadzie?
  Przy realizacji zleceń NFZ darmowa jest możliwa wysyłka przy przedpłacie i kurier GLS o innych formach dostawy można dowiedzieć się tutaj 

 • Zapomniałam zrealizować zlecenie z poprzedniego miesiąca czy mogę zrealizować z miesiąca poprzedniego zlecenie mimo, że się skończył ?
  Niestety zlecenie można zrealizować od miesiąca w którym składa się zamówienie i max 6 miesięcy do przodu. Nie da się złozyć zamówienia na już zakończony miesiąc.
  Jeśli chcesz złożyć zamówienie możesz go zrealizować w dowolnym dniu miesiąca.
 • Czy zlecenie wystawione przez lekarza trzeba obecnie potwierdzać w placówce NFZ ?
  Nie, potwierdza automatycznie lekarz przy wystawianiu oraz sklep/apteka przy realizacji zlecenia. Nie ma konieczności udawania się do placówki NFZ.
 • Mam już interesujące rzeczy w koszyku, czy mogę teraz dodać nr zlecenia NFZ ?
  Tak, jest taka możliwość
Czy jest coś takiego jak zatyczką do stomii do kąpieli ?

Witam tak jest coś takiego zatyczka do stomii stosuje się ją miedzy innymi do kąpieli czy irygacji. 
Zatyczka jest jednorazowego użytku.
Produkt znaleźć można tutaj : Zatyczka 1-częściowa Conseal Alterna

Jakie zmiany refundacji na wyroby chłonne obowiązują od 1 stycznia 2023 roku?

Od 1 stycznia 2023 roku zmianie uległa refundacja wyrobów chłonnych. Do refundacji zaliczają się produkty o minimalnej chłonności 450g (dotychczas 250g). Został wprowadzony dodatkowy limit refundacji w wysokości 2,30 zł za sztukę, który obejmuje majtki chłonne o minimalnej chłonności 1400 gramów oraz pieluchy o minimalnej chłonności 2500 gramów. Obecny limit 1,70 zł dotyczy wyrobów chłonnych o minimalnej chłonności: 1000g w przypadku majtek chłonnych oraz 1400g w przypadku pieluchomajtek i pieluch anatomicznych. Przy limicie 1,00 zł została zwiększona minimalna chłonność z 250g na 450g.

Więcej informacji znajdziesz w artykule

Na ile miesięcy można wystawić zlecenie ? Jak realizować wniosek ?

Wypisywanie zlecenia

Przy zleceniach cyklicznych zlecenie lekarz może wystawić je na maksymalnie 12 miesięcy ( miesiąc wystawiania i 11 do przodu)

Dotyczy to kodów np. P.099; P.141; P.100; P.101; P.136; P.137 itd. 

*Przy czym nie dotyczy to kodów P.099A oraz P.141 - nowo wyłoniona stomia. Takie zlecenie wystawiane jest jednokrotnie na okres jednego miesiąca.

Realizacja zlecenia

Pacjent nie musi realizować całego zlecenia na raz. Może wykupywać asortyment co miesiąc, lub zakupić na kilka miesięcy jednocześnie

W ciągu jednego zakupu może wykorzystać maksymalnie 6 miesięcy. 

Całe zlecenie od momentu pierwszego zakupu do ostatniego miesiąca musi zostać zrealizowane w jednym miejscu ( aptece/sklepie medycznym)

Jedyna możliwość zmiana sklepu to udanie się do lekarza ( dokładnie tego, który wystawił zlecenie) i anulowanie zlecenia.

W tym momencie lekarz może wystawić nowe zlecenie, do zrealizowania w nowym miejscu

Jakie zmiany refundacji na wyroby stomijne obowiązują od 1 stycznia 2023?

Od 1 stycznia 2023 roku zmianie uległa refundacja wyrobów stomijnych. Ustanowiono 2 zlecenia na sprzęt stomijny (P.99 worki i płytki i P.141 akcesoria) oraz osobne zlecenie (P.99.A, P.141.A) dla pacjentów nowo operowanych z podwójnym limitem. Podwyższono limity: w kolostomii i ileostomii do 450 zł ; w urostomii do 530 zł, akcesoria 120 zł w tym 20% dopłaty pacjenta. Wystawiający zlecenie będzie zlecał ryczałt lub jego część lub jego wielokrotność w przypadku pacjentów z 47ZN, 47ZND, 47DN.

Więcej informacji znajdziesz w artykule

Jak wygląda refundacja na FreeStyle Libre dla osób dorosłych?

Od 1 stycznia 2023 osoby dorosłe także mogą skorzystać z refundacji na FreeStyle Libre. Odpłatność u dorosłych pacjentów wynosić będzie 30% (tj. 76,5 zł za sensor/ 153 zł miesięcznie). Rozszerzono wskazania do zlecania czujników do systemu monitorowania stężenia glukozy o:

– Kobiety w okresie ciąży i połogu, z cukrzycą wymagające intensywnej insulinoterapii;

– Osoby niewidome z cukrzycą, leczone insuliną;

– Osoby powyżej 18 roku życia z cukrzycą wymagającą intensywnej insulinoterapii.

Więcej informacji znajdziesz w artykule

Jak wystawić zlecenie na kod P.099 lub P.141 ? Czym jest limit sztuk?

Zlecenie podstawowe

Nie ma limitu sztukowego jedynie limit kwotowy. Co jednak zrobić z wymaganą tabelą liczba sztuk ?

Zlecenia stomijne nie ogranicza liczba sztuk, a kwota. Pole ilości określa wielokrotność limitu 

Tak więc w limicie sztuk wpisujemy 1. W tym wypadku pacjent w kodzie: 

P.099

- kolostomii, ileostomii i innych przetokach - dostaje refundacje 450 zł w 100% refundacji 

- urostomii - 530 zł w refundacji 100 %

 P.141

Jest to refundacja 80 % z 120 zł (oprócz uprawnień dodatkowych na kodach : 47IB, 47IW, 47OR, 47CN, 47CN, 47MON, 47AŻ, 47AF, 47ABW wtedy mają 100%)

Podobnie jak w kodzie P.099 jest limit tylko kwotowy a w ilości wpisujemy 1

Uprawnienia dodatkowe

Jeśli zaś są uprawnienia dodatkowe ilość to wielokrotność limitu.
Ważne aby zawsze
zaokrąglić do pierwszej liczby po przecinku, na przykład w kodzie:


a) P.099 możemy dać ilość

- 1 wtedy kwota refundacji to 450zł

- 1,5 wtedy zamiast 450zł dostanie 675zł 

- 2 wtedy zamiast limity 450zł pacjent dostanie 900zł 

b) Przy kodzie P.141 

- 1 sztuka - oznacza limit kwotowy 120 zł

- 1,5 sztuki - oznacza limit kwotowy 180 zł

- 2 sztuki - oznacza limit kwotowy 240 zł

Loading...