Fraud Blocker

Dla osób wyposażonych w asortyment urologiczny

Cewnikowanie moczowodu i postępowanie po wyjęciu cewnika. O czym warto pamiętać?

Zastosowanie cewnika w moczowodzie niekiedy jest niezbędne. Kiedy jest ono prowadzone? Jak należy postępować z cewnikiem oraz po jego wyjęciu?

Czy cewnikowanie boli? Ból przy zakładaniu cewnika

Cewnik jest rurką, którą umieszcza się w narządach i jamach ciała, aby upuścić lub wprowadzić do nich płyny. Jednym z typów cewnika jest cewnik urologiczny, który umieszczany jest w pęcherzu moczowym.

Cewnikowanie pęcherza moczowego – wskazania, procedura, higiena

Cewnik do układu moczowego zakłada się w celach diagnostycznych lub leczniczych. Kiedy konieczne jest wykonanie cewnikowania?

Nefrostomia: co warto o niej wiedzieć?

Stomie, czyli połączenia narządów wewnętrznych ze skórą, stosowane są w terapii wielu dolegliwości. Jednym z typów stomii jest nefrostomia.

Problemy urologiczne - jak sobie z nimi radzić?

Urolog - czym się zajmuje, co leczy i jak wygląda badanie urologiczne? Urolog posiada szczegółową wiedzę na temat chorób części układu moczowego, a także prostaty, jąder i prącia.

Cewniki hydrofilowe - Urządzenia, które odmieniły na lepsze życie osób z problemami urologicznymi

Osoby niepełnosprawne muszą niejednokrotnie pokonać wiele przeszkód, by móc normalnie żyć. Niektóre do swoich rytuałów muszą zaliczyć cewnik centralny, który pomaga im usunąć nadmiar moczu. Jednak cewnik stały jest bardzo problematyczny i jego używanie niesie ze sobą ryzyko infekcji dróg moczowych i ogromny ból.

Jak opróżnić worek do moczu ?

Ludzie często muszą uczyć się nowych umiejętności. Nie można się ich bać, ale starać dostosować do nowych wymagań.  Jest wiele chorób, które mocno ograniczają funkcjonowanie człowieka. Jest to bardzo problematyczne, a bliskie osoby chorego starają się mu pomóc jak najlepiej potrafią.

Loading...