darmowa dostawa | szybka realizacja | bezpłatna pomoc

Uwaga! Z uwagi na prace serwisowe, mogą wystąpić problemy z wyliczeniem refundacji. W razie problemów zachęcamy do składania zamówień telefonicznych. Za utrudnienia przepraszamy. Robimy wszystko, aby udoskonalić proces realizacji zleceń NFZ.

nfz

Realizacja zleceń za marzec możliwa tylko do 31.03.2021, 23:59

info@ortomedico.pl

Wyroby medyczne dla chorujących na nowotwory. Rodzaje i refundacja

Nowotwory to choroby wymagające szybkiego i specjalistycznego leczenia. Osoby chorujące na raka, poza odpowiednimi lekami, mogą korzystać również z szerokiej gamy wyrobów medycznych wspierających ich codzienne zdrowie, komfort i pozwalających na prowadzenie normalnego życia.

Jakie wyroby medyczne stosowane są przy nowotworach?

Wyroby medyczne to szeroka gama produktów stosowanych w wielu dolegliwościach, między innymi w nowotworach. Pomagają one chorym, a także ich opiekunom w różnorodnych czynnościach, ale również mogą zadbać o estetykę ciała po operacjach.

Cewniki i worki

Na skutek choroby nowotworowej pacjent może mieć problemy z oddawaniem moczu. Konieczne może być wtedy zastosowanie cewnika i dopasowanego worka na mocz. Takie wyroby medyczne stosowane są także u pacjentów leżących. Specjalne cewniki wykorzystywane są również do odsysania górnych dróg oddechowych.

Wyroby stomijne

Stomia jest stosowana u osób doświadczających schorzeń układu pokarmowego, ale także moczowego (urostomia). Wyroby medyczne dla stomików obejmują odpowiednie worki stomijne i akcesoria zapewniające codzienny komfort.

Pieluchomajtki dla dzieci i dorosłych

Osoby z chorobami nowotworowymi mogą doświadczać problemów z nietrzymaniem moczu i stolca. Stosuje się wtedy odpowiednie pieluchomajtki oraz inne wyroby chłonne, między innymi pieluchy anatomiczne, wkłady anatomiczne, majtki chłonne, podkłady.

Protezy kończyn górnych i dolnych

Jeżeli na skutek nowotworów u pacjenta pojawi się konieczność amputacji kończyn górnych lub dolnych, w powrocie do sprawności pomagają protezy kończyn górnych i dolnych. Indywidualnie dopasowane umożliwiają samodzielne poruszanie się i realizację codziennych czynności.

Leczenie Amazonek – protezy piersiowe i peruki

U kobiet po mastektomii, czyli usunięciu piersi na skutek ich nowotworu, stosuje się specjalne protezy piersiowe po mastektomii umożliwiające poprawę wyglądu biustu, a także zapewniające właściwy komfort. Protezy umieszczane są w biustonoszach, strojach kąpielowych z kieszonkami. Również stosowane są peruki medyczne u kobiet, u których doszło do utraty włosów na skutek nowotworu.

Wyroby medyczne dla chorych na nowotwory z refundacją

Wybrane wyroby medyczne stosowane u pacjentów z chorobami nowotworowymi podlegają refundacji przez NFZ – dzięki temu możliwe jest częściowe lub całościowe pokrycie kosztów ich zakupu.

Aktualnie refundacja pieluchomajtek dla dzieci i dorosłych oraz innych wyrobów odbywa się za pośrednictwem Elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorcy (eWUŚ) w celu potwierdzenia uprawnień do świadczeń. Nie jest zatem konieczne udawanie się osobiście do oddziału NFZ.

Wyroby medyczne stosowne u pacjentów z nowotworami lub po ich leczeniu można kupować w sklepach medycznych, również w tych działających w internecie. Refundowane produkty dostarczane są do pacjentów bez kosztów wysyłki.

Treści zawarte w serwisie ortomedico.pl mają wyłącznie cel informacyjny, edukacyjny. Nie zastępują one konsultacji użytkownika z lekarzem. Każdą kwestię opisaną w naszym serwisie należy skonsultować z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

Telefoniczna realizacja zlecenia NFZ